Antalya Saç Ekim Merkezi

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Köselik sorunu yaşayan erkekler için tek çözüm sakal ekimi yaptırmaktır. FUE yöntemi ile sakal ektiren erkeklerde ağrı olmaz. Sakal, saç ve kaş gibi erkekler için fiziksel olarak önem taşıyan bölgelerden biridir. Sakal, erkekler için her ne kadar önemli olsa da bazı erkeklerde hormonal veya genetik sebeplerden dolayı sakal çıkmaz.

FUE yöntemi ile sakal ekimi
FUE yöntemi : bir sakal ekim tekniği

Sakal dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Otoimmün hastalıklar, alerjik hastalıklar ve cilt hastalıkları, sakal dökülmesine neden olan sebepler arasındadır. Başlıca sebebi ise vücuttaki hormonal dengesizliklerdir. Kazalara bağlı yaralanmalar sonucunda ya da yanıklar sonrasında da bölgesel sakal kaybı görülebilir. Bu erkekler için tek çözüm sakal ekimi yaptırmaktır.

FUE yöntemi ile sakal ekimi

Dünyanın birçok toplumunda sakal, erkekliğin sembolü olarak görülmektedir. Bu yüzden sakalları çıkmayan erkekler, özgüven problemleri yaşanabilmektedir. Aksesuar niteliği taşıyan sakal, erkeğin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Sakal ekimi yöntemine başvuran kişiler genellikle seyrek ve dağınık sakallara sahip olanlardır. Sakallarda belirli bir bölgede dökülme görülmese bile sakalları sıklaştırmak ve yoğunluk kazandırmak için de sakal ekim uygulamasını yapılabilmektedir. Sakal kişiden kişiye değişiklik gösteren bir yapıdadır. Blue çağını tamamlamış her erkek sakallarına ekim yaptırabilmektedir.

Sakal Ekimi Hakkında

Sakal ekimi Antalya’da da yapılmaktadır. Bu işlem saç ekimine benzeyen bir tekniği kapsar. Saç ekimine kıyasla sakal ekim işleminin fiyatı daha uygundur. FUE yöntemi kullanılarak, mikro motorlar yardımıyla kişinin en az saç dökülmesi olan iki kulak arasındaki ense bölgesinden( donör bölge) alınan saç köklerinin ekilme işlemidir. Ekim yapılacak yere lokal anestezi uygulanacağı için operasyon sırasında ve sonrasında kişi bir ağrı hissedilmemektedir. Ayrıca bu operasyon 2-3 saat sürmektedir. Kişi operasyon sonrası günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Saç Kökleri

Ekilecek saçlar ense köklerinden alınmaktadır. Daha sonra ise ense bölgesinde ve ekim yapılan sakal bölgesinde hiçbir iz kalmasından korkmayın. Yani iz kalmaz. Saç köklerinin ekildiği bölgede oluşan kızarıklar ve kabuklanmalar ise meydana gelmesi olağan sonuçlardandır. Bu konuda herhangi bir endişe duyulmamalıdır. Çünkü sonunda bu kızarıklar ve kabuklanmalar 1-2 hafta sonra tamamen geçecektir.

Ekilen sakallar üçüncü aydan itibaren çıkmaya başlar. 7. aydan sonra sakalların çoğunluk kısmı çıkmış ve doğal bir görüntüye ulaşmış olur.