Antalya Saç Ekim Merkezi

Genel Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Genel Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Genel saç bakımı nasıl yapılmalıdır? sorusunu çok sık duyarız. Her insan için farklı saç derisi ve farklı saç yapı durumu söz konusudur. Bu nedenle saç derinize ve yapısına uygun olarak ürünler kullanmalısınız. Saç bakımı ürünlerini uygularken talimatlarına uygun biçimde yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saç sağlığına zarar verebilmektedir. Ayrıca olumsuz sonuçlarla da karşılaşabilmektesiniz. Saç ile ilgili saç bakım önerileri olarak pek çok farklı durum söz konusudur. Saç tipine uygun olacak biçimde bu bakım önerileri uygulanır.

Genel saç bakımı aşamaları nelerdir?

genel saç bakımı
genel saç bakımı

Saç tipleri yapısına göre yağlı ve kuru olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Fiziksel durumuna göre uzun, kısa, dalgalı, düz, kıvırcık şeklinde de gruplandırılmaktadır. Saçlarınız hangi gruba dahil ise o grup için önerilen saç bakımı önerilerini tercih etmeniz gerekmektedir. Şimdi, genel saç bakımı nasıl yapılmaktadır?.. Sorusuna cevap verelim. Öncelikle saç tipine uygun ürünler tercih edilerek saçların temiz formu kavuşabilmesi için yıkanması gerekmektedir. Yıkama sırasında saç tipine uygun şampuan tercih edilmelidir.

Saçlara uygun bir şampuan ile rahatlıkla bakım maskesinin uygulama aşamasına geçilmektedir. Yani bakım aşamasında saç tipine uygun olarak satın almış olduğunuz hazır saç maskelerini kullanabilirsiniz. Maskeleri ıslak ya da nemli saçınıza uygulayabilirsiniz. Daha sonra da durulama işlemi ile saçların hacimli, sağlıklı ve pamuksu görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı duruladıktan sonra kurutmadan önce ısıya karşı koruyucu spreyler kullanmanız halinde kırılma ve yıpranmasını önlemiş olabilirsiniz.

Hangi saç tipi i̇çin hangi bakımı uygulanmalı?

Saç bakımı konusunda ürün almadan önce saçın boyalı, yıpranmış olup olmamasına dikkat edilmelidir. Saçlar daha önce boya işlemi görmüş ve yıpranmış olabilir. Yani durum böyle ise üst düzey keratin içeren ürün kullanmış olabilirsiniz. Üzerinde boyalı saçlar için amblemi bulunan ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayade de sağlıklı saçlara kavuşabilmektesiniz. Sağlıklı saçları için asıl yapılması gereken ise sağlıklı bir saç derisine kavuşmaktır.

Saç derinizin sağlıklı olabilmesi için beslenme şeklinize özen göstermek gerekmektedir. Hangi saç tipi olursa olsun kişinin sağlıklı bir beslenme programı içerisinde olması, saç derisinin sağlıklı olmasını ve saçlarının güçlü olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle saç bakımı konusu hassas davranan bireylerin öncelikli olarak besin değeri yüksek gıdalar tüketmesi gerekmektedir.

Tipine göre saç bakım yöntemi

İnce telli ve kırılgan saçlara sahip bireylerde saç derisi yağlanmaya müsait bir formdadır. Bu tip saçlara sahipseniz yağ dengeleyici şampuanlar kullanmak yararınıza olacaktır. Kuru saçlar için üretilen şampuanlar saça yağ kazandırır. Bu nedenle yağlı saçlara sahip bireyleri kuru saç şampuan kullanması sonucunda saçlarının daha da yağlanmasına neden olacaktır. Bakım yaparken birçok ürünü kullanabilirsiniz.

Dip Not : Hair MED FUE tekniği ile saç ekimi yapıyor.