Antalya Saç Ekim Merkezi

Kaş Ekimi Hakkında

Kaş Ekimi Hakkında

Kaş nakli olarak da bilinen kaş ekimi de saç ekimi yöntemleri ile işleyen bir uygulamadır. Ancak saç ekimi için belirtilen iki yöntemden sadece bir tanesi kaş ekim yöntemi olarak için kullanılabilir. Vücudun her hangi bir bölgesinden alınan saç köklerinin tek tek ekilmesi işlemi olan FUE tekniği, kaş ekiminde de kullanılan bir yöntemdir. Hastaların istekleri ve genel görünüm bozukluklarının giderileceği şekilde uygulanan bu yöntem fue yöntemine uygun herkese uygulanabilmektedir.

FUE tekniği ile kaş ekimi
FUE tekniği ile kaş ekim uygulaması

Genel olarak dökülme olmayan ense bölgesinden alınan saç köklerinin kaş bölgesine ekimi gerçekleştirilir. Doğal ve sağlıklı bir görünüm elde edilen bu yöntem, kaş kalemi ya da kaş farı kullanmak istemeyen bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerdendir. Kaş ekim operasyonu sonrasında ekim yapılan kişiler 1 gün içinde normal hayatlarına geri dönebilirler.

İşlem sonrasında ortaya çıkan uygulama bölgesi kabuklanmaya başlamaktadır. Yaklaşık olarak 2 hafta içinde ortadan kaybolur ve kaşlar normal görünümlerine kavuşur. Operasyon sonrasında ilk çıkan kaşlar, saçlarda olduğu gibi dökülür ve bu normal bir dökülmedir. Yeni kaşların çıkması ise yaklaşık 3 ay süre ile gerçekleşir ve tüm kaşların çıkması 6 ayı bulur.

Operasyon hakkında bilgiler

Kaşların ekilmesi sırasında ve sonrasında kaş bölgesine ekilen saçlar, ilk olarak kaş gibi belirli bir yere kadar uzayıp durmazlar. Bunun yerine saçlar gibi sürekli uzama eğilimi göstermektedir. Bu nedenle ekilen kaşların belirli aralıklar ile diğer kaşların hizasında traş edilmesi gerekir. Bir düre bu şekilde kesilen kaşlar ilerleyen zamanlarda etraflarındaki kaşlar gibi uzama göstererek uyum sağlayabilmektedir.

Kaş ekimi ile elde edilen yeni kaşlar, kişinin doğal kaşları gibi taranıp şekillendirilmektedir. En doğal kaş şekillendirme işlemlerinden olan kaş ekim yöntemi, ülkemizde de gittikçe daha fazla kullanılan ve tercih edilen bir yöntem olma özelliğindedir.

Kaş şekli insanların yüz ifadesini oldukça fazla etkilemektedir. Kadınlar ömrü boyunca kaşlarına şekil vermek ve güzel görünmek için aynada saatlerini harcamaktadır. Kaşlarının güzel bir şekli olması kadınları oldukça mutlu etmektedir.

Kaş aralarında çıkan kıllar kadınları rahatsız etmektedir. İnsan yaşamında ilerleyen zamanlarda diğer tüylü olan bölgelerde de dökülmeler yaşananabilmektedir. Bu gibi durumlarda kaşlarda da yaşanması son derece normal karşılanır. Onlara benzemek için ve onlar gibi kaşa sahip olmak için çok fazla paraya gerek yoktur. En basit yöntem kaş ekimidir. Ayrıca haftada birkaç aldırmak insanları zamanından çalmaktadır ve zamanla köklerin zayıflamasına neden olur.

Kaş ekimi ile doğal kaşlara sahip olmak mümkün müdür?

Kaş dökülmeleri sadece belli bir bölgede olabileceği gibi çeşitli sebeplerden dolayı da tamamen yok olmaktadır.  Kadınlar böyle durumlarda kalıcı makyaj ya da dövme yöntemlerine başvururlar. Bu yöntem oldukça doğal olmayıp, karşıdaki kişiler tarafından belli olmaktadır. Gelişen teknoloji ile bu tip uygulamaların yerini kaş ekimi almıştır. Ortalama iki saat süren kaş ekimi sayesinde çok doğal bir görüntüye sahip olmanız mümkün olmaktadır. Uygulama sonrasında ise kişiler günlük hayatlarına kolaylıkla devam edebilirler. Fakat dikkat edilmesi gereken tek nokta kaş ekimi yapacak olan hekimin uzmanlığıdır. Doktorun mutlaka bu konuda uzman, konusuna hakim olması gerekir. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan kaş ekimi doğal bir görüntü vermemektedir.

Doğal görünümlü kaşa sahip olmak herkesin hakkıdır.