Antalya Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi nasıl yapılır?

Erkekler ve kadınlar için saç dökülmesi büyük bir problemdir. Saçlarına günlük bakım yapan kadınlar dökülme sorunu ile karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilemezler. Saç seyrelmeleri sağlıklı, gür ve bakımlı saçlara sahip olmak isteyen kadınlarda üzüntü sebebidir. Erkekler içinde saçlar çok büyük önemdedir. İlerleyen yaşlarda kellik problemi ile karşılaşmak istemeyen erkekler bu tip saç dökülmelerine endişe ile bakarlar. Dökülme yaşayan kişiler sorun büyüdükçe tek çözüm olarak saç ekimi yaptırırlar. Peki, saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi kaç seansta yapılmalıdır?

Saç ekimi kaç seansta yapılmalıdır?Saç ekimi operasyonu çok dikkat edilmesi gereken bir sağlık uygulamasıdır. Türkiye’de ve Almanya’da saç ekim operasyonunu tek seans ile bitireceğini söyleyen kurumlar vardır. Bu tip söylemlere, reklamlara inanmamak, hatta sorgulamak gerekmektedir. Sadece misafirden para kazanma amaçlı olan bu kuruluşlar misafir sağlığını düşünmezler.

Kafa bölgesinde ekim uygulanacak alan tamamen açıksa süre uzamaktadır. Bu işlemi ancak minimum iki maksimum üç seansta yapmak gerekir.  Ancak bu şekilde doğal sonuçlar almak mümkün olur. Saç ekimi seansları aralığı ise en az bir ay olmalıdır. Bu süreç hastanın durumuna göre çok daha uzayabilir. Bu yüzden hastaların ekim öncesinde mutlaka doktor önerilesi almaları gerekir.

Cerrahi operasyon öncesinde saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler?

Saç ekim operasyonu ufak bir cerrahi operasyon olsa da kesinlikle çok fazla dikkat edilmesi gereken detaylar gizler. Cerrahi operasyon yapılmadan önce bir müddet kan sulandıran ağrı kesiciler  ile kanamayı arttıran bitkiler de kullanılmamalıdır.  Operasyonundan en az bir hafta önce alkol ve diğer uyarıcı maddelerin kullanımını bırakmalıdır. FUE tekniği ile saç ekimi yapılacağı gün kesinlikle saç yıkanmalı, temiz olmalıdır. Operasyonuna gününde aç olmak da önemli bir detaydır. Kahvaltı çok erken yapılmalıdır.

Saç dökülmesi korkulan bir sağlık sorunu olsa da saç ekimi teknolojik gelişim ile FUE yöntemi bulunmuştur. Sonuç olarak bu sorun FUE yöntemi ile ağrısız olarak çözülmüştür. Bu uygulamanın sağlıklı sonuç vermesi için yapılması gerekenler vardır. Tedavi olacak bireyin operasyondan önce ve sonra tedavi kurallarını uygulaması ile belirlenir.

Hair MED ile Antalya’da saç ektirmek ister misiniz?

Antalya merkezli olan Hair MED köklü bir sağlık kurumu. Hem tatil yapmak hem de tedavi olmak çok mümkün. Bu gibi ayrıcalıklar hakkında bilgi almak isteyenler bizi hemen arayabilirler. Kurum ayrıca kaş, kirpik, bıyık ve sakal ekimi de yapmaktadır.