Antalya Saç Ekim Merkezi

Saç bakımında yanlış uygulamalar

Saç Bakımında Yanlış Uygulamalar Nelerdir?

Saç bakımında yanlış uygulamalar konusunda çok detay var. Saçlara yanlış uygulama yapmak saçı zamanla yıpratır. Saça oldukça sıkı toka takmak ya da saçı uygunsuz tarak ile taramak saça zarar vermektedir. Saç yıkandıktan sonra ıslakken sert havlu kullanılmamalıdır. Çünkü sert havlu saç tellerini yıpratır.

Saç bakımında yanlış uygulamalar olmakta mıdır?

Saç bakımında yanlış uygulamalar
Saç bakımında yanlış uygulamalar nelerdir?

Temel hataların yanısıra saçlar yüksek ısılı saç kurutma makineleri ile de kurutulmamalıdır. Bu tip kurutma makineleri saçlara ve saç diplerine zarar verirler. Saçı doğal bir şekilde kurutmak en doğru yöntemdir. Güzel görülmek için saçı sürekli boyatmak ve fön çekmekte saç köklerine zarar verir. Saçların dökülme problemi insanların çok sık karşılaştığı bir problemdir.

Saç dökülmesinin en başlı sebebi ise genetik olmasıdır. Saç dökülmesi yaşayan anne ve babaların çocuklarında da saç döokülmesi olması oldukça normaldir. Genetik olmayan saç dökülmeleri ise çeşitli hormon bozukluklarında ortaya çıkarlar. Hamilelik döneminde kadınlarda görülen hormon değişikliği ile saçlarda birtakım dökülmeler görülmesi normaldir.

Kadınlarda saç bakımı

Ayrıca menopoza giren kadınlar ile loğusa döneminde olan kadınlarda da diet değerleri düştüğü için saç dökülmesi yaşanması kaçınılmazdır. Bazı hastalıklarda kullanılan ilaçlar ile kemoterapi ile radyoterapi gören hastalarda da saç döokülmelerine oldukça sıok rastlanır. Aşırı stresli bireyler saç dökülmesi sorununu yaşarlar, ayrıca bu bireyler psikolojik bir rahatsızlık yaşarlar ve saçlarını koparırlar.

Saç dökülmesi bireylerde ortalamanın üzerinde dökülmeler yaşanıyor ise mutlaka bir hekime görülmesi gerekmektedir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler hekime başvurarak mutlaka bu sorunun neden kaynaklandığını araştırması gerekmektedir. Eğer dökülme psikolojik bir sebepten değilse çözümü kolay bulunmaktadır. Ama sorun psikolojik ise kesinlikle psikolok desteği alınmalıdır.

Doktora başvuran bireye ilk olarak kan tahlilleri yapılmaktadır. Daha sonra da bu sonuçlara göre problemin çözüm yoluna gidilmektedir.  Saç dökülmesi yaşayan kişiye çeşitli ilaçlar ve tavsiyelerde bulunaraktan dökülmeyi bir nebze azaltmak mümkün olmaktadır.

Hair MED ile haydi tedaviye!

Seneler önce Antalya’da saç ekim merkezi olarak kurulan Hair MED saç ekimi uygulamaları yapıyor. Ağrısız bir yöntem olan FUE tekniğini kullanıyor. Firmanın uyguladığı diğer tedaviler ise sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimidir. Tatil tadında tedavi isteyenleri Antalya’ya bekleriz!