Antalya Saç Ekim Merkezi

antalya saç ekim merkezi hair med

Antalya’da Saç Ekim Merkezi : Hair MED

Hair MED, Antalya’da faaliyet gösteren saç ekim merkezi, sağlık kuruluşudur. Saç ekimi ile beraber sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi de yapmaktadır. Saç ekimi birçok aşamadan oluşan çok ayrıntılı cerrahi bir işlemdir. Saçlar özel fue tekniğiyle ense kökünden alınıp Antalya saç ekim firması tarafından kelliklerin oluştuğu bölgelere dikilmektedir. Fakat Antalya’da saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar saç ekim işlemini bütün ayrıntılarıyla bilmek zorundadırlar.

Hair MED Antalya’da bir saç ekim merkezi

hair med saç ekim merkezi antalyaSaç ekimi yaptırmak isteyen kişiler Antalya saç ekimi firmasıyla iletişime geçtikten sonra bu kişilerle birebir görüşülürek Antalya saç ekim işlemine engel olacak herhangi bir rahatsızlıkları olup olmadığı saptanır. Ayrıca, kullanılan kan sıvılaştırıcı aspirin gibi ilaçlar bulunuyorsa bunlar tespit edilmektedir. Ardında hastaya Antalya saç ekim işleminin fut ve fue hangi teknikle yapılacaksa ayrıntılı bilgi verilmektedir. Saç ekim işleminden sonra nelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Operasyon sonrasında da yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir.

Hastaya tüm bilgiler verilmekte, çeşitli kan tahlilleride yapılmakta sonra saç ekim işlemi için bir gün belirlenmektedir. Operasyon gününde hastaya ilk olarak uygun kıyafetler giydirilmektedir. Daha sonra da hazırlıklar yapılmakta ve saç ekimi operasyonu başlamaktadır. İlk olarak doktor özel micromotor denen aletler vasıtasıyla ense kökünden ya da  kulak çevresinden ekilebilecek uygun saç kökleri almaktadır. Daha sonra da bu kökleri bir sıvı içinde bekletmektedir. Bu solüsyon sıvısı enseden alınan saç köklerinin dökülmüş bölgelere ekilene kadar canlı şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Ardından kafada saç köklerini ekileceği alanlarda delik açılırken acımaması için lokal anestezi uygulanır. Lokal anesteziden sonra alınan saç kökleri (greft) kel bölgelerde açılan deliklere tek tek yerleştirilmektedir. Ardından, Antalya’da Hair MEd tarafından yapılan modelleme saç ekim işlemi tamamlanmış olmaktadır. Ardından saç ekim işlemi ile ekilen saçlar yaklaşık olarak 9-12 ay arasında çıkmaktadır. Bu süre sonunda yeni ve güzel saçlarınıza kavuşmaktasınız. Saç ekimi dikkatli bir şekilde kaliteli bir Antalya saç ekim merkezine yapıldığı takdirde çok olumlu sonuçlar verebilmektedir.

FUE tekniği kullanılarak yapılan operasyonlar tamamen ağrısızdır. Bu teknik ile çalışan hastaneleri tercih etmeninizi Hair MED olarak öneririz.