Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç dökülmesi hem erkek hem de bayan için oldukça büyük bir problemdir. Saçlarına her gün bakım yapan bayanlar dökülme yaşadıklarında büyük bir üzüntü duyarlar. Saçlarında olan seyrelmeler sağlıklı ve gür saça sahip olmak isteyen bayanlara bir üzüntü yaşatmaktadır. Erkek içinde saç büyük önem taşır. İlerde kellik problemi ile karşı karşıya kalmak istemeyen erkekler de saç dökülmelerinde büyük endişeler yaşamaktadır.

Saç ekimi uygulaması kaç seansta yapılmalı ve cerrari öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Saç ekimi oldukça dikkat gerektiren bir uygulamadır. Ülkemizde saç ekimini tek seansta bitireceğini iddia eden kuruluşlar yer almaktadır. Bunlara oldukça fazla inanmamak gerekir. Sadece para tuzağı olan bu kuruluşlar mutlaka iyi araştırmadan geçirilmelidir.  Saç ekimi yapılacak olan bölge eğer tamamen açık bir durumda ise işlemi ancak iki ya da üç seansta yapmak daha doğru ve doğal sonuçlar vermektedir. Saç ekiminde seanslar aralığında en ay bir ayı geçmesi gerekmektedir. Saç ekimi oldukça ufak bir cerrahi operasyonu görülse de mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Carrahi öncesinde belli bir süre kan sulandıran ağrı kesiciler alınmaktan kaçınılması gerekmektedir. Sadece bununla kalmayıp kanamayı arttırabilecek bitkileri de kullanmaktan mutlaka kaçınmak gerekmektedir. Saç ekimi operasyonundan bir hafta önce alkol ve diğer maddeleri kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir. Saç ekimi yapılacağı gün mutlaka saçlar yıkanmalı ve temiz olmalıdır. Saç ekimi operasyonuna aç bir şekilde girilmemeli ve güzel bir şekilde kahvaltı yapılmalıdır.

Saç dökülmesi her bireyin korktuğu an olsa da saç ekimi bunun en etkili çözümüdür. İyi bir şekilde yapılmış uygulama daima doğru sonuçlar vermesi tamamen bireyin operasyon öncesi ve sonrası yaptığı uygulamalardır.