Antalyada Saç Ekim

Antalya Saç Ekim Yaptırmak

Saç ekimi birçok aşamadan oluşan çok ayrıntılı cerrahi bir işlemdir. Saçlar özel fue tekniğiyle ense kökünden alınıp Antalya saç ekim firması tarafından kelliklerin oluştuğu bölgelere dikilmektedir. Fakat Antalya’da saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler Antalya saç ekim işlemini tüm ayrıntılarıyla bilmek zorundadırlar.

Antalya Saç Ekim Nasıl Yapılıyor;

 Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler Antalya saç ekimi firmasıyla iletişime geçtikten sonra bu kişilerle birebir görüşülürek Antalya saç ekim işlemine engel olacak herhangi bir rahatsızlıkları olup olmadığı saptanır. Ayrıca eğer kullandıkları kan sıvılaştırıcı aspirin gibi ilaçlar bulunmaktaysa bunlar tespit edilir. Ardında hastaya Antalya saç ekim işleminin fut ve fue hangi teknikle yapılacaksa ayrıntılı bilgi verilir ve saç ekim işleminden sonra nelere dikkat etmesi gerektiği yapması ve yapmaması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi verilir.

Hastaya tüm bilgiler verilip çeşitli kan tahlilleride yapıldıktan sonra Antalya saç ekim işlemi için bir gün belirlenir. Saç ekimi günü hasta geldikten sonra uygun kıyafetler giydirilip hazırlıklar yapıldıktan sonra saç ekimi operasyonu başlar. İlk olarak doktorunuz özel micromotor denen aletler vasıtasıyla ense kökünden veya kulak çevresinden ekilebilecek uygun saç köklerini alarak bir sıvı içinde bekletir. Bu solüsyon sıvısı enseden alınan saç köklerinin dökülmüş bölgelere ekilene kadar canlı şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Ardından kafada saç köklerini ekileceği alanlarda delik açılırken acımaması için lokal anestezi uygulanır. Lokal anesteziden sonra alınan saç kökleri (greft) kel bölgelerde açılan deliklere tek tek yerleştirilir ve Antalya saç ekim işlemi tamamlanmış olur. Ardından Antalya saç ekim işlemi ile ekilen saçlar yaklaşık olarak 9-12 ay arası çıkar ve artık yeni güzel saçlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Saç ekimi dikkatli bir şekilde kaliteli bir Antalya saç ekim merkezine yapıldığı takdirde çok olumlu sonuçlar verebilmektedir.